سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و او را از ایمان پرسیدند ، فرمود : ] ایمان بر چهار پایه استوار است ، بر شکیبایى ، و یقین و داد و جهاد . و شکیبایى را چهار شاخه است : آرزومند بودن ، و ترسیدن ، و پارسایى و چشم امید داشتن . پس آن که مشتاق بهشت بود ، شهوتها را از دل زدود ، و آن که از دوزخ ترسید ، از آنچه حرام است دورى گزید ، و آن که ناخواهان دنیا بود ، مصیبتها بر وى آسان نمود ، و آن که مرگ را چشم داشت ، در کارهاى نیک پاى پیش گذاشت . و یقین بر چهار شعبه است : بر بینایى زیرکانه ، و دریافت عالمانه و پند گرفتن از گذشت زمان و رفتن به روش پیشینیان . پس آن که زیرکانه دید حکمت بر وى آشکار گردید ، و آن را که حکمت آشکار گردید عبرت آموخت ، و آن که عبرت آموخت چنان است که با پیشینیان زندگى را در نوردید . و عدل بر چهار شعبه است : بر فهمى ژرف نگرنده ، و دانشى پى به حقیقت برنده ، و نیکو داورى فرمودن ، و در بردبارى استوار بودن . پس آن که فهمید به ژرفاى دانش رسید و آنکه به ژرفاى دانش رسید از آبشخور شریعت سیراب گردید ، و آن که بردبار بود ، تقصیر نکرد و میان مردم با نیکنامى زندگى نمود . و جهاد بر چهار شعبه است : به کار نیک وادار نمودن ، و از کار زشت منع فرمودن . و پایدارى در پیکار با دشمنان ، و دشمنى با فاسقان . پس آن که به کار نیک واداشت ، پشت مؤمنان را استوار داشت ، و آن که از کار زشت منع فرمود بینى منافقان را به خاک سود ، و آن که در پیکار با دشمنان پایدار بود ، حقى را که بر گردن دارد ادا نمود ، و آن که با فاسقان دشمن بود و براى خدا به خشم آید ، خدا به خاطر او خشم آورد و روز رستاخیز وى را خشنود نماید . و کفر بر چهار ستون پایدار است : پى وهم رفتن و خصومت کردن و از راه حق به دیگر سو گردیدن و دشمنى ورزیدن . پس آن که پى وهم گرفت به حق بازنگشت ، و آن که از نادانى فراوان ، خصومت ورزید ، از دیدن حق کور گشت ، و آن که از راه حق به دیگر سو شد ، نیکویى را زشت و زشتى را نیکویى دید و مست گمراهى گردید ، و آن که دشمنى ورزید راهها برایش دشوار شد و کارش سخت و برون شو کار ناپایدار . و شک بر چهار شعبه است : در گفتار جدال نمودن و ترسیدن و دو دل بودن ، و تسلیم حادثه‏هاى روزگار گردیدن . پس آن که جدال را عادت خود کرد ، خویش را از تاریکى شبهت برون نیاورد ، و آن که از هر چیز که پیش رویش آمد ترسید ، پیوسته واپس خزید ، و آن که دو دل بود پى شیطان او را بسود ، و آن که به تباهى دنیا و آخرت گردن نهاد هر دو جهانش را به باد داد . [ و پس از این سخن گفتارى بود که از بیم درازى و برون شدن از روش کارى که در این کتاب مقصود است نیاوردیم . ] [نهج البلاغه]
 
پنج شنبه 94 دی 17 , ساعت 10:23 صبح
شماره خبر: 16412  |   17 دی 1394 ساعت 21:48
دبیرخانه جشنواره عمار اعلام کرد؛
اسامی نامزدهای بخش مسابقه «مستند»، «داستانی»، «انیمیشن» و «برنامه تلویزیونی» ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار

دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، در آستانه برگزاری اختتامیه ششمین دوره این رویداد فرهنگی- سینمایی اسامی نامزدهای دریافت فانوس در بخش‎های مسابقه «مستند»، «داستانی»، «انیمیشن» و «برنامه تلویزیونی» را اعلام کرد.

 

 

به گزارش عمارفیلم، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، در آستانه برگزاری اختتامیه ششمین دوره این رویداد فرهنگی- سینمایی اسامی نامزدهای دریافت فانوس در بخش‎های مسابقه «مستند»، «داستانی»، «انیمیشن» و «برنامه تلویزیونی» را اعلام کرد.

 

بنابرین گزارش، براساس نظر هیئت داوران در بخش مسابقه «داستانی»، فیلم‌های «خاکستر و برف» به کارگردانی روح اله سهرابی، «فرزانه» به کارگردانی مهدی محمدی، «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق دقیقی، «جاده مرزی» به کارگردانی حسین ریگی، «هنگامه» به کارگردانی امیر داسارگر، «دایو» به کارگردانی حسین دارابی، «نامه های سنگی» به کارگردانی محمود عرفانی، «تردید» به کارگردانی علی امیدوار، «یاقوت» به کارگردانی علیرضا براتی، «هوادار» به کارگردانی علی دلکاری، «تشویق» به کارگردانی مهدی امینی و «پستوی خالی» به کارگردانی داوود جلیلی به عنوان نامزدهای دریافت فانوس ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار شناخته شدند.

همچنین، هیئت داوران در بخش مسابقه مستند «نقد درون گفتمانی»، «جنگ نرم»، «تاریخ سیاسی» و «فتنه 88»، آثار «میم مثل مسجد، آ مثل آتش» به کارگردانی زهره یزدان پناه قره تپه، «هشت هشت» به کارگردانی احسان جعفر پیشه، «برادران» به کارگردانی مهدی نقویان، «مردان سیاست» به کارگردانی محمد عبدی زاده، «خاطرات خانه متروک» به کارگردانی مهدی فارسی، «فرزند سیا» به کارگردانی ایمان گودرزی، «بدون مرز» به کارگردانی مجید عزیزی، «آبی به رنگ کربلا» به کارگردانی جواد شکاری، «قصه بلوچستان» به کارگردانی محمدرضا محمدی نجات، «زن بودن به روایت طاهره لباف» به کارگردانی مصطفی موسوی تبار، «لباس ایرانی» به کارگردانی علی پاجانی، «نغمه سرا» به کارگردانی مشترک محمدجواد رئیسی و مسعود کارگر، «قهرمانان خانه ما» به کارگردانی حسین گلزار، «آرزو» به کارگردانی ایلیا علوی، «شادی وحشتناک» به کارگردانی علی طالبی طادی، «گنج پنهان» به کارگردانی محسن اردستانی رستمی، «پهلوانی برای امروز» به کارگردانی میثم جهان‌بین، «نسخه ایرانی» به کارگردانی علی شفیعی، «اگر با خدا نجنگیم» به کارگردانی محسن حاج کرمی، «پشت صحنه» به کارگردانی تورج کلانتری و «مادر کُشی» به کارگردانی کمیل سوهانی را به عنوان نامزدهای دریافت فانوس این بخش معرفی کردند.

بر اساس این گزارش، هیئت داوران جشنواره عمار، در بخش مسابقه مستند «جبهه فرهنگی و اقتصاد مقاومتی»، آثار «حرکت و برکت» به کارگردانی قدرت باقری، «فروپاشی» به کارگردانی امیر صلح میرزایی، «همه چیز برای من» به کارگردانی میثم صبوحی، «یک روز، یک زندگی» به کارگردانی مشترک محمدصادق رمضانی مقدم و علی‌محمد خانیکی، «نزدیک‌تر از نیویورک» به کارگردانی علیرضا بوالی، «عروس وامنان» به کارگردانی فاطمه مرزبان، «دختر نهضت» به کارگردانی مسعود کارگر، «یک سطل آب» به کارگردانی محمدتقی رحمتی، «بار دیگر مردی که دوست می‌داشتم» به کارگردانی محمدحسن یادگاری، «معلم» به کارگردانی محمد حبیبی منصور، «مسیر هشت میلیمتری» به کارگردانی محمد صفا، «از ساقه تا صدر» به کارگردانی امیر مهریزدان، «محرم ملکوت» به کارگردانی موسسه نجوای زلال هنر و«آن یک نفر» به کارگردانی سیدحمید میرحسینی، به عنوان نامزدهای دریافت فانوس این بخش معرفی کردند.

همچنین هیئت داوران جشنواره عمار در بخش مستند «ایران و آمریکا، هفت تیر و بیداری اسلامی و جهان»، از میان آثار رسیده در این بخش، 13 اثر را به عنوان نامزدهای کسب فانوس ششمین جشنواره عمار معرفی کرد.

براساس این گزارش «نسل سوم» به کارگردانی محمد رخشانی‌صابر، «ماجراهای هکتور و سه کله پوک» به کارگردانی سیدمحسن موسوی، «عدالت آمریکایی» به کارگردانی علی شیرزادیان، «ایستاده برموج» به کارگردانی مصطفی آتش‌مرد، «شطرنج با گرگ‌ها» به کارگردانی علیرضا بوالی، «444 روز» به کارگردانی ایمان گودرزی، «نان و هسته‌ای» به کارگردانی حسین مطلبی، «چریک کوچک» به کارگردانی محمد برادران، «هشت بهانه کوچک برای یادآوری» به کارگردانی محمد سمیع‌پور، «سمیر» به کارگردانی سعید فرجی، «رد پای فرشته» به کارگردانی ناصر نادری، «مرز بی پایان» به کارگردانی محمد حبیبی منصور و «تنها میان طالبان» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده را به عنوان نامزدهای دریافت فانوس ششمین جشنواره عمار در بخش مستند «ایران و آمریکا، هفت تیر و بیداری اسلامی و جهان» معرفی شدند.

بنابرین گزارش، هیئت داروان جشنواره عمار، در بخش مسابقه مستند «دفاع مقدس و مدافعان حرم»، 15 اثر را به عنوان نامزدهای دریافت فانوس این بخش اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، هیئت داوران، آثار «ایرانی‌های مرتد» به کارگردانی حمید عبدالله زاده، «معلم» به کارگردانی محسن اردستانی رستمی، «روایت نصر» به کارگردانی حجت الاسلام ساسان فلاح فر، «ابو وهب» به کارگردانی حسین پالیزدار، «فرمانده جواد» به کارگردانی روح الله رفیعی، «بدون مرز عشق...3» به کارگردانی وحید فراهانی، «چشم جنگ» به کارگردانی مشترک یوسف حاتمی‌کیا و مهدی برجیان، «بانو» به کارگردانی روح الله کاظمی زاده، «آنا» به کارگردانی هادی حاجتمند، «بازگشت قهرمان» به کارگردانی حسین تهرانی، «قرار» به کارگردانی صغری مرادی، «بابا حاجی» به کارگردانی علیرضا  باغیشنی، «سرباز واهیک» به کارگردانی حمید شعبانی صمغ‌ آبادی، «طیبه» به کارگردانی احمدرضا سیستان و «مادرش عزیز نبود» به کارگردانی مجید خانلری مقدم را به عنوان نامزدهای بخش مسابقه مستند «دفاع مقدس و مدافعان حرم» معرفی کردند.

بنابرین گزارش، هیئت داوران جشنواره در بخش مسابقه «انیمیشن» از میان 141 اثر رسیده، هفت اثر را در بخش موشن گرافیک و موشن کمیک و در بخش پویانمایی 9 اثر را به عنوان نامزدهای دریافت فانوس این بخش معرفی کردند.

بر اساس نظر هیئت داوران، در بخش «موشن گرافیک و موشن کمیک»، آثار «تحریم» به کارگردانی حامد پاشایی، «مذاکره» به کارگردانی ، Half men به کارگردانی محمدعلی عسگری، «خرید کالای داخلی عهدی با خدا»، «خمس» و «پول در اسلام» به کارگردانی مشترک سیدحامد قاسمی و علی رهجو، «یادم تو را فراموش» به کارگردانی محمد ناصری‌فر، «آنچه دادیم، آنچه گرفتیم» به کارگردانی مشترک محمدرضا رضائیان و شعیب حسینی و «مدرسه تاریخ شفاهی» به کارگردانی مجید آسودگان را به عنوان نامزدهای دریافت فانوس شناخته شدند.

بنابرین گزارش، هیئت داوران در بخش «پویانمایی»، آثار «بچرخ تا بچرخیم» و «عکس‌هام یهویی» به کارگردانی رسول آذرگون، «دم جنبونک‌ها» به کارگردانی محمد خیراندیش دولابی، «دو نفر بر فراز یک منبر» به کارگردانی عبدالامیر سبیعی، «چشم در برابر چشم» به کارگردانی محمد نیکدل، «تولد یک رویا» به کارگردانی ایمان یوسفی، «نافرمانی» به کارگردانی محسن صالحی فرد،REVOLOTION  به کارگردانی مشترک ساجده و زهرا قدیری و «بنیان» به کارگردانی مهسا زینی به عنوان نامزدهای دیافت فانوس این بخش معرفی کرد.

 

 

 

همچنین، هیئت داوران جشنواره عمار در بخش «برنامه تلویزیونی»، از میان آثار رسیده در این بخش، هشت اثر را به عنوان نامزدهای کسب فانوس ششمین جشنواره عمار معرفی کرد.

براساس این گزارش، «ثریا» به تهیه کنندگی محسن مقصوی، «مهربانو» به تهیه کنندگی محمود بابایی، «بگو بخند» به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه، «لبیک در گذر تاریخ» به تهیه کنندگی امیر حیدری، «روایت عشق» به تهیه کنندگی علی قاسم زاده، «سوگ در قفس» و «چشمان پرتوان» به تهیه کنندگی محمد براتی و «سرزمین بهار» به تهیه کنندگی سعید بشیری به عنوان نامزدهای دریافت فانوس بخش «برنامه تلویزیونی» ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار شناخته شدند.

 

برگزیدگان این بخش‌‌ها، در آیین اختتامیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار معرفی و تقدیر می‌شوند.

گفتنی است اختتامیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار امروز پنج‌شنبه(17 دی) با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و بزرگداشت این شهدای جبهه مقاومت، در محل سالن حجاب واقع در بلوار کشاورز، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، سالن شهید بهنام محمدی(حجاب) برگزار می‌شود و  حضور برای عموم در این مراسم آزاد است.لیست کل یادداشت های این وبلاگ